Akcje tej spółki wydobywającej Bitcoin są w swobodnym spadku

Akcje tej spółki wydobywającej Bitcoin są w swobodnym spadku po stracie w III kwartale.

Trzeci kwartał był trudny dla producentów urządzeń wydobywczych, ponieważ wpływ COVID-19 w dalszym ciągu silnie ciążył na przestrzeni.

Zapasy jednej z chińskich firm wydobywczych „Wielkiej Trójki“ znajdują się w wolnej jesieni w poniedziałek po odnotowaniu kolejnej kwartalnej straty, podkreślając wyzwania operacyjne narzucone przez COVID-19.

Firma Canaan Creative, produkująca urządzenia górnicze, opublikowała w poniedziałek swoje Crypto Profit wyniki finansowe za trzeci kwartał. Spółka odnotowała stratę netto w wysokości 12,7 mln dolarów, czyli 54 centów za akcję, przy przychodach w wysokości 24 mln dolarów. Chociaż przychody kwartalne wzrosły o 5%, straty netto firmy wzrosły ponad czterokrotnie.

Quanfu Hong, dyrektor finansowy Canaan, wylał zimną wodę na uwolnienie ujemnych zysków, twierdząc, że popyt na sprzęt górniczy odbił się w ciągu kwartału – oczekuje się, że tendencja ta utrzyma się w końcowej fazie 2020 roku. On powiedział:

„Otrzymaliśmy dużą liczbę zamówień przedsprzedażowych, których dostawa ma rozpocząć się w czwartym kwartale 2020 r.“.

Kurs akcji Canaanaan, który od czasu debiutu 19 listopada jest stale niższy od oczekiwań, spadł o ponad 10% w poniedziałek. Po raz ostatni odnotowano straty pielęgnacyjne na poziomie około 9,5%.

Akcje Canaanaan przez Yahoo Finance

Kanaan rozbił się w lutym o szersze rynki finansowe. Po krótkotrwałym ożywieniu koniunktury giełdowej, na wiosnę ponownie nastąpiło jej załamanie. Ostatecznie ustabilizowałyby się one poniżej 3,00 dolarów, po czym na początku listopada, prawdopodobnie ze względu na korelację z Bitcoinem (BTC), uzyskałyby mocną ofertę.

Wraz z Bitmain, Ebangiem i Microbtem, Canaan zdominował światowy rynek górników SHA-256. Ze względu na szeroką konsolidację branży możliwe jest, że tylko „2 lub 3 graczy przetrwa w dłuższej perspektywie“, jak wynika z badań kryptońskiej giełdy instrumentów pochodnych Bitmex.

Według firmy analitycznej Tokeninsight, chiński przemysł górniczy mógł ucierpieć najbardziej z powodu wyzwań związanych z podażą związanych z COVID-19. Poza bezpośrednim wpływem pandemii, segment ten wydaje się być w fazie wzrostu, szczególnie w sektorze produkcyjnym, gdzie „Nowi gracze chętnie wchodzą na rynek“.