Arxnovum Files Bitcoin ETF w Kanadzie Z Gemini jako SubKustoszem

Giełda kryptograficzna i powiernik Gemini planuje podpowierzenie ETF Bitcoin w Kanadzie, które zostało złożone 11 stycznia. Złożenie wniosku zostało dokonane przez kanadyjską firmę inwestycyjną Arxnovum, a po zatwierdzeniu, będzie on notowany na giełdzie w Toronto pod hasłem „BIT.U.“.

Bitcoin ETF w dalszym ciągu musi spełniać wymagania dotyczące składania zgłoszeń i zatwierdzania zysków.

Należące do bliźniaków Winklevoss, Gemini jest znane w przestrzeni kryptońskiej z tego, że oferuje jeden z największych wyborów cyfrowych aktywów w swojej wymianie. Co więcej, od 2015 roku Gemini oferuje również usługi powiernicze w ramach Gemini Custody. Jak się okazuje, Arxnovum wymieniło Gemini jako subpowiernika wszystkich swoich aktywów posiadanych poza Kanadą, w swojej dokumentacji Bitcoin ETF.

Złożenie wniosku będzie jednak wymagało zatwierdzenia przez giełdę papierów wartościowych w Toronto (TSX), jak również spełnienia wszystkich wymogów związanych z notowaniem na giełdzie. I nawet jeśli Arxnovum zrobi to wszystko z powodzeniem, nie ma jeszcze gwarancji, że Bitcoin Revolution ETF będzie notowany.

W szczególności, platforma przechowywania kryptograficznego jest również zatwierdzona przez Departament Usług Finansowych Stanu Nowy Jork (NYDFS).

Dokumentacja ETF została złożona w poniedziałek, 11 stycznia 2021 r., w kanadyjskiej Komisji Papierów Wartościowych w Ontario.

Ale jeśli to się powiedzie, ETF będzie notowany w dolarach amerykańskich na TSX, który będzie obejmował BTC, BTC Futures, a także inne instrumenty pochodne. Bitcoin ETF będzie również „posiadać środki pieniężne, ekwiwalenty środków pieniężnych i/lub inne papiery wartościowe o stałym dochodzie“.

Wypowiadając się na temat ogłoszenia, dyrektor generalny Arxnovum, Shaun Cumby, ujawnił, że ma duże zaufanie do udanego notowania ETF, zauważając jednocześnie, że niestabilny charakter krypto walut może jednak nadal skutkować negatywnym werdyktem.
Pomimo wszelkich starań, Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd odrzuca wszystkie aplikacje Bitcoin ETF.

Cumby, przed objęciem funkcji dyrektora generalnego Arxnovum, pracował w 3IQ Corp. Należy zauważyć, że 3IQ była pierwszą firmą, która wprowadziła na rynek pierwszy w historii Bitcoin ETF w Kanadzie. Ponadto, Gemini świadczy również usługi powiernicze dla 3IQ’s Bitcoin ETF, QBTC.U, jak wcześniej informował dyrektor BTC.

Kilka firm kryptograficznych próbowało uzyskać zgodę na umieszczenie Bitcoin ETF w USA, takich jak VanEck, SolidX, Bitwise, Wilshire Phoenix i wiele innych. W rzeczywistości, SolidX pozwał VanEcka o plagiat ETF. Ale pomijając wszystkie kłótnie, Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) odrzuciła każdą pojedynczą aplikację ETF.

Dlatego też amerykańscy entuzjaści kryptografii z niecierpliwością oczekują na pierwszy Bitcoin ETF zatwierdzony przez SEC w tym roku w kraju, biorąc pod uwagę wszystkie oczekujące aplikacje. Jednakże, JPMorgan w swoim ostatnim raporcie wskazał, że umieszczenie Bitcoin ETF na liście może spowodować więcej szkód niż pożytku.